Alkoholizm to bardzo poważny problem społeczny, który dotyka bardzo wielu osób. Medycyna oferuje na szczęście wiele metod, które pomagają w skutecznej walce z nałogiem. Jednym z nich są wszywki alkoholowe, które pełnią funkcję wspomagającą w terapii. Czym dokładnie są i kiedy warto je zastosować? Podpowiadamy.
Wszywki alkoholowe – czym są?
Wszywki alkoholowe stosowane są pomocniczo w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Jest to rodzaj farmakoterapii. Zawierający lek implant wszywa się pod skórę. Swoje działanie utrzymuje on przez kilka miesięcy. Zadaniem wszywki jest uwalnianie substancji czynnej hamującej metabolizm alkoholu. Drugą funkcją implantu jest natychmiastowa reakcja na spożywanie przez pacjenta alkoholu. Jak wygląda?
W momencie, kiedy osoba posiadająca wszywkę spożywa alkohol następuje reakcja swoimi objawami przypominająca zatrucie. Pacjent zaczyna doświadczać nudności, wymiotów i zawrotów głowy. Towarzyszyć mu może także uczucie gorąca, zaczerwienienie twarzy i kołatanie serca. Zastosowanie wszywki jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Jej zadaniem jest wspomaganie terapii alkoholowej. Zainteresowanych odsyłamy do sprawdzenia w wyszukiwarce hasła wszywki alkoholowe w Warszawie.
Wszywki alkoholowe – kiedy stosować?
Ten rodzaj oddziaływania stosuje się głównie w przypadku osób uzależnionych od alkoholu. Należy jednak pamiętać, że wszywka nie jest lekiem na alkoholizm, a tylko jednym ze sposobów jego leczenia. Na skuteczną terapię alkoholową składa się wiele metod, wśród których najważniejszymi są psychoterapia, farmakoterapia i działania grup pomocowych. Leczeniem poważniejszych przypadków uzależnienia zajmują się także specjalne zakłady odwykowe.
Warto także pamiętać, że wszywka alkoholowa nie zapewnia stuprocentowej skuteczności w leczeniu. Dobór metod dokonywany jest w sposób indywidualnie dopasowany do każdego pacjenta. Ta metoda leczenia wcale nie musi okazać się dla niego tą najskuteczniejszą. Jednak chcąc zdecydować się na wszywkę alkoholową warto sprawdzić stronę Vit-House.pl.