Na co zwracać uwagę przy wyborze klimatyzatora?

Klimatyzatory już nie są pisane w krajobraz biur czy przestrzeni handlowych etc. Coraz częściej są wprowadzane także do mieszkań. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Kilka słów o budowie klimatyzatora

To bardzo ważne, abyśmy wiedzieli, na czym polega w zasadzie działanie klimatyzatora zanim zdecydujemy się na jego zakup. Otóż składa się on ze skraplacza, parownika oraz sprężarki. Parownik i wentylator są wewnątrz, natomiast sprężarkę oraz skraplacz znajduje się na zewnątrz pomieszczenia. Przewody z czynnikiem chłodniczym są odpowiedzialne za połączenie poszczególnych podzespołów. Kiedy zdecydujemy się na montaż klimatyzacji, musimy być przygotowani na to, że będzie konieczne rozprowadzenie dwóch instalacyjnych układów. Pierwszy to już wspomniany, który zawiera układ chłodniczy, natomiast w przypadku drugiego, to mowa o instalacji elektrycznej.

Funkcje klimatyzatora

Ważne jest to, że zadaniem klimatyzatora nie jest jedynie sprawienie, że w naszym domu czy też mieszkaniu będzie panowała przyjemna, optymalna dla nas temperatura. Istotne jest także to, że urządzenie wpływa na doprowadzenie oraz utrzymanie czystości powietrza na odpowiednim poziomie zarówno termiki, jak i wilgotności (zgodnie z PN-78/B-03421).

Zobacz także: http://www.budowairemont.pl/zalety-posiadania-klimatyzacji-w-domu/

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zanim wybierzemy konkretny model klimatyzatora, koniecznie zwróćmy uwagę na to, w jakim pomieszczeniu chcemy go widzieć. Inny nadaje się do biura, a jeszcze inny do sklepu czy sypialni, albo pokoju dziennego. Kolejna kwestia, to ważne jest zapotrzebowanie na moc chłodniczą. Tutaj kłania się w pas izolacja budynku oraz rodzaj stosowanej w nim wentylacji. Nie bez znaczenia pozostaje także to, ile osób będzie przebywało w danym pomieszczeniu. Pamiętajmy o tym, że każda z nich będzie emitowała określoną ilość ciepła. Ważna jest również funkcjonalność, a także rodzaj filtrów jaki został zastosowany. Tu jest ważne to ze względu na przechwycenie cząstek kurzu, a także bakterii oraz pleśni, więc zanim zdecydujemy się na dany klimatyzator koniecznie poczytajmy o wszystkich funkcjach, a także zastosowanych filtrach. Długoletnia obecność na rynku oraz fachowe doradztwo to bardzo ważne aspekty na drodze do wyboru odpowiedniej jakości sprzętu. A taka jest bardzo ważna, jeśli chcemy go eksploatować przez dłuższy czas.

No Responses

Leave a Comment