Naprawa układów napędowych – jaką firmę wybrać?

Układ napędowy jest jednym z najważniejszych w pojeździe, nie ważne czy jest to auto ciężarowe, dostawcze, maszyna budowlana czy pojazd specjalny – wojskowy. Serwis układów napędowych, z którym współpracujemy powinien mieć odpowiednie zaplecze to diagnostyki i naprawy.

Układ napędowy pojazdu tworzą wszystkie mechanizmy, które biorą czynny udział w przekazywaniu tak zwanej mocy obrotowej z silnika do kół pojazdu. Warto przypomnieć, że na układ napędowy (kompleksowy) składa się wiele elementów, wśród których można wymienić skrzynię biegów, sprzęgło, mechanizm różnicowy, wał napędowy. Głównie od tego, jak dobrze funkcjonuje układ napędowy zależy to, jak komfortowo podróżuje się samochodem i w jakim stopniu jazda jest bezpieczna. Serwis układu napędowego to niezwykle ważna sprawa, która wymaga od serwisantów nie tylko wiedzy, ale również odpowiednich narzędzi. Zwłaszcza gdy chodzi o pojazdy specjalne, albo serwis układu napędowego w samochodach ciężarowych.

Serwis układu napędowego – przyczyny błędnego działania

Przyczyn błędnego działania układu napędowego chociażby w samochodach ciężarowych jest wiele. Warto pamiętać, że pojazdy ciężarowe, zwłaszcza te funkcjonujące na trasach międzynarodowych poddawane są bardzo dużym obciążeniom i są narażone na występowania awarii. Wśród najczęstszych objawów uszkodzenia układu napędowego możemy wymienić:

– ciężką lub utrudnioną pracę skrzyni biegów,
– poślizg sprzęgła,
– zapach spalenizny,
– problemy z jazdą pod górę,
– szarpanie pojazdem,
– charakterystyczne zgrzytanie przy zmianie biegów,
– mimowolne wskakiwanie biegów,
– bardzo hałaśliwa praca sprzęgła, wału napędowego, skrzyni biegów,
– niski poziom oleju przekładniowego.

Przeczytaj: http://4clover.pl/kilka-krokow-aby-wybrac-dobry-auto-serwis/

Serwis samochodów ciężarowych i nie tylko

Naprawa układu napędowego powinna się odbywać najlepiej w autoryzowanym serwisie, z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi. Kluczowa jest tu oczywiście bardzo dobra diagnostyka i zlokalizowanie źródła usterki. Od tego zależy przecież, jakie kroki podejmiemy i jakie metody trzeba będzie zastosować do naprawy. Warto pamiętać, żeby zgłosić się do auto serwisu, gdy tylko zauważymy jeden z objawów nieprawidłowej pracy pojazdu. Im wcześniej udamy się do auto serwisu, tym prawdopodobnie szybciej odbierzemy pojazd z naprawy, a sama naprawa będzie dużo tańsza w niż w przypadku poruszania się po drodze pojazdem, który już wykazuje pewne problemy z układem napędowym.

Leave a Comment