Medycyna estetyczna – przegląd nieinwazyjnych zabiegów

medycyna estetycznaMedycyna estetyczna podbija od pewnego czasu serca kobiet i panów na całym świecie. Branża zmienia się i oferuje coraz to nowe sposoby na zatrzymanie czasu i poprawienie urody. Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów nieinwazyjnych, czyli takich które nie wymagają użycia skalpela. Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna w Warszawie to dział medycyny, który zajmuje się zdrowiem ludzi w aspekcie nieinwazyjnych metod poprawy wyglądu zewnętrznego. To dział, który stoi pomiędzy kosmetologia a chirurgią plastyczną. Nauka na kierunku medycyny estetycznej może się odbywać na wydziałach chirurgii, studiach podyplomowych czy specjalistycznych szkoleniach firm farmaceutycznych wyłącznie dla lekarzy. Unijne regulacje uznają zabiegi medycyny estetycznej za świadczenia zdrowotne i wedle tego, może je wykonywać tylko lekarz.

Najpopularniejsze nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej można wykonać w specjalistycznych gabinetach, klinikach, na przykład Optidermic – medycyna estetyczna. To tam pracują lekarze, którzy znają się na tym dziale medycyny. Nieinwazyjne zabiegi, to zabiegi, które nie wymagają użycia skalpela. Wśród nich prym wiodą zabiegi z osoczem bogatopłytkowym. Są one również zwane wampirzym liftingiem. To zabieg idealny na zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe, a także blizny potrądzikowe. Kolejnym zabiegiem jest endermolift, czyli zabiegu wykonywanego specjalistycznym urządzeniem, mający na celu pobudzenie skóry do odnowy i regeneracji, dzięki pobudzeniu do pracy fibroblastów. Wskazaniem do zabiegu jest podwójny podbródek, zapadnięte policzki, zmarszczki na czole, wokół ust i oczu.

Lifting termiczny to kolejna ciekawa metoda z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystuje światło podczerwieni, które podgrzewa warstwy skóry właściwej i prowadzi do procesu syntezy włókien kolagenowych. To zabieg nadający skórze blasku i redukujący zmarszczki. Botoks to najbardziej popularny zabieg medycyny estetycznej, który skutecznie odsuwa w czasie pojawienie się zmarszczek.

Leave a Comment