W jaki sposób wykonywana jest usługa nadzoru inwestorskiego?

nadzor inwestorski

Osoby prowadzące inwestycję budowlaną doskonale wiedzą ile wiąże się z tym stresu, a także o jak wiele formalności należy zadbać, jeśli efekt końcowy ma być zadowalający i cała inwestycja ma być zrealizowana w sposób prawidłowy. Znacząco pomóc w tym może usługa nadzoru inwestorskiego, która zdejmie z nas wiele obowiązków. W jaki sposób jest ona wykonywana?

Gdzie powinniśmy szukać firm, które oferują usługę nadzoru inwestorskiego?

Firmy, w których ofercie znajduje się usługa nadzoru inwestorskiego to w dużej mierze przedsiębiorstwa specjalizujące się w branży budowlanej, które zatrudniają fachowców w tej kwestii świetnie znających się na kwestiach technicznych na budowie, a także na prawie budowlanym, dzięki czemu mogą oni udzielać skutecznej pomocy.

Z pomocą takich przedsiębiorstw można liczyć na znacznie więcej niż tylko usługę nadzoru inwestorskiego. Oferują one bowiem także usługi takie jak adaptacja poddaszy w Krakowie, czy też różnego rodzaju doradztwo techniczne oraz obsługę techniczną, dzięki czemu możemy zadbać o naszą nieruchomość na każdym etapie budowy, wykończenia i użytkowania jej.

W jaki sposób realizuje się usługę nadzoru inwestorskiego?

Usługa nadzoru inwestorskiego realizowana jest przez specjalistę, jakim jest inspektor nadzoru. Jest to osoba, która świetnie zna się na prawie budowlanym, a także na kwestiach technicznych budowy, dzięki czemu jest w stanie przeprowadzać sktueczne kontrole prowadzonych prac budowlanych. Główny cel nadzoru inwestorskiego to regularna kontrola jakości prac budowlanych, a także ich zgodności z wcześniej ustaloną dokumentacją projektową.

Samo wykonywanie kontroli inwestycji budowlanej to jednak nie wszystko. Inspektor nadzoru, który wykonuje dla nas usługę nadzoru inwestorskiego może także dokonywać częściowych, a także końcowych odbiorów robót budowlanych. Do jego oferty należy także sprawdzanie jakości materiałów budowlanych stosowanych w trakcie inwestycji budowlanych. Może on również uczestniczyć w rozliczeniach inwestycji.

Leave a Comment