Trawa w rolkach – jakie ma zalety?

trawnik z rolki

Trawa w rolkach to szybki sposób na piękny ogród. Dzięki niemu można cieszyć się nieskazitelną darnią, idealną do uprawiania różnego rodzaju sportów. Jakie zalety przemawiają za stosowaniem tego rozwiązania?

Trawa w rolkach – odpowiednia do rekreacji

Trawa w rolkach to produkt już wyrośnięty na gotowym podłożu. Cieszy się on coraz większą popularnością, głównie z uwagi na swoją łatwość w utrzymaniu oraz estetykę i gęstość. To godna rozważenia opcja, zwłaszcza że nie wymaga kłopotliwego sadzenia, kopania czy wyrównywania nawierzchni. Trawa w rolkach jest odpowiednia do różnych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Szybkość jej instalacji sprawia, że jest idealnym wyborem dla osób, które potrzebują sprawnego rozwiązania. Trawa stanowi połączenie nasion najsilniejszych odmian. Źdźbła te są również odporne na nadmierne zużycie, dzięki czemu mogą zachować swój wygląd przez lata.

W przeciwieństwie do trawy naturalnej, trawa rolowana nie wymaga praktycznie żadnego przygotowania. Posiada również doskonałe właściwości drenażowe – nie będzie gnić podczas ulewnych opadów deszczu. Trawa w rolce jest przyjazna dla środowiska, gdyż nie wymaga stosowania pestycydów ani nawozów sztucznych. Nadaje się też do kompostowania.

Zielone dachy – producent, który zapewni rozwiązanie

Jeżeli chodzi o zielone dachy producent powinien wykazać się dużym doświadczeniem w ich realizacji. Zielony dach to w Polsce wciąż mocno innowacyjne i rzadko spotykane rozwiązanie. Pozwala cieszyć się zieloną, funkcjonalną i naturalną przestrzenią, idealną do życia dla pszczół czy motyli. Z całą pewnością poprawia jakość powietrza w danej okolicy i ma pozytywny wpływ na samopoczucie ludzi. Zielone dachy składają się zazwyczaj z kilku warstw, w tym z warstwy hydroizolacyjnej, warstwy drenażowej i podłoża uprawowego. Podłoże uprawowe składa się zazwyczaj z lekkiej gleby, będącej mieszanką substancji organicznych, takich jak kompost, oraz substancji nieorganicznych, takich jak perlit i wermikulit. W takim podłożu sadzi się następnie różne rośliny odporne na suszę, takie jak rozchodniki i sukulenty.

Leave a Comment