Meble kuchenne – przegląd rozwiązań do małego mieszkania

urzadzanie kuchni

Umeblowanie małej kuchni to nie lada wyzwanie. Ograniczona powierzchnia pomieszczenia wymusza na nas pewne kompromisy. Jakimi zasadami kierować się w dobieraniu mebli do niewielkich rozmiarów kuchni? Lepiej postawić na meble modułowe czy robione na wymiar? Podpowiadamy.

Jakie meble do małej kuchni?

W przypadku aranżacji małych kuchni kluczową rolę odgrywa świadomość przestrzenna. Należy zadbać o odpowiednie planowanie, ponieważ to niewielkie pomieszczenie ma pomieścić wszystkie strefy, które musi zawierać kuchnia. Miejsce do przygotowywania posiłków, gotowania, zmywania, a także ich spożywania. Jeżeli posiadamy kuchnię małych rozmiarów powinniśmy przede wszystkim postawić na minimalizm.

W małych pomieszczeniach na pierwszym miejscu należy postawić funkcjonalność. Warto ograniczyć wszystkie meble i sprzęty do koniecznego minimum, aby nie zabierały one cennego miejsca. W tego typu pomieszczeniach warto jest stawiać na biały kolor umeblowania, ponieważ powiększa on optycznie pomieszczenie. Duży wybór mebli do małej kuchni znaleźć można wyszukując w Google frazę meble kuchenne w Szczawnicy.

Meble do małej kuchni – modułowe czy na wymiar?

Jeden z głównych dylematów osób, które urządzają małą kuchnię brzmi: meble modułowe czy na wymiar? Ten pierwszy rodzaj oznacza gotowe zestawy meblowe, które możemy zakupić w sklepie. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że w tym przypadku ogranicza nas kształt kuchni, który musi być dostosowany do rodzaju kompozycji. Może być to problematyczne, jeżeli mamy do czynienia z małym pomieszczeniem.

Alternatywną opcją mogą być meble robione na zamówienie. Jest to idealne rozwiązanie dla kuchni o ograniczonej powierzchni, ponieważ pozwala dopasować meble do kształtu pomieszczenia. Stwarza nam to także możliwości indywidualnego dostosowania mebli do potrzeb swoich oraz członków rodziny. Osoby zainteresowane tego rodzaju meblami zachęcamy do sprawdzenia w wyszukiwarce frazy meble kuchenne na wymiar w Nowym Sączu.

Leave a Comment