Figury dekoracyjne – przegląd rozwiązań

figurkiAranżacja przestrzeni to nie tylko dobór odpowiednich kolorów ścian, mebli czy ustawienie ich w odpowiednim miejscu. To także dobór dodatków, które dopełnią całości. Jednym z dekoracyjnych trendów są figury dekoracyjne. Mogą być awangardowe, zabawne lub stylowe. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Jak je dobrać do przestrzeni?

Figury dekoracyjne w salonie

Retro, glamour, shabby chic, boho, a nawet modern, producent figur dekoracyjnych proponuje różne rozwiązania, które wpasują się do każdego stylu wnętrzarskiego. Wnętrzom urządzonym w minimalistycznym stylu, nadadzą niespotykanego charakteru i dopełnią całości kompozycyjnej. Najczęściej wybieranymi figurkami są te w kształcie zwierząt – zwłaszcza koty, psy, sowy, konie. Bardzo często wybierane są anioły lub fantazyjne postacie ludzkie. Kolorowe figurki, o różnej wielkości nadadzą wnętrzu indywidualnego charakteru. Zadaniem figurek dekoracyjnych jest ozdoba wnętrza. Powinny być one wyeksponowane i stać w miejscu najbardziej widocznym. Możemy podkreślić ich urok, stawiając je na stoliku do kawy, w miejscu, w którym wszyscy je zobaczą. Świetnie sprawdzą się także na szafce pod telewizorem czy na półce z książkami. Odpowiednim miejscem będą też: kominek, parapet, komoda, biurko czy stolik nocny.

Jak wybrać figury dekoracyjne?

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych figur dekoracyjnych. Są te w kształcie zwierząt, kwiatów czy figury religijne. Ich wybór powinien być przemyślany. Ich głównym zadaniem jest ozdoba wnętrza, dlatego muszą one stanowić z nim jedność. Urządzając salon w stylu glamour, dobrze jest postawić na metaliczne, błyszczące figury. W styl boho czy rustykalny, idealnie wpiszą się figury z naturalnego drewna.

Wybierając figury dekoracyjne, należy kierować się zasadą spójności wnętrza, a także minimalizmu. Zadaniem figur jest dekoracja przestrzeni, dlatego nie powinny one jej przytłaczać. Wybierając figurkę, dobrze jest sprawdzić czy jest łatwa w utrzymaniu czystości. Niektóre materiały mogą przyciągać kurz, a jego usunięcie może być bardzo kłopotliwe. To spowoduje, że figurka szybko się pobrudzi i straci swój urok.

Leave a Comment