Miękka woda w mieszkaniu – czy warto?

zdrowa wodaTwarda woda jest wynikiem dużej zawartości związków wapnia i magnezu. Twarda woda to również doskonale nam wszystkim znany uciążliwy kamień, który osadza się nie tylko na bateriach i zlewach psujący tym samym ich wygląd, ale również we wnętrzu sprzętów AGD wykorzystujących do pracy wodę. W sklepach zajmujących się sprzedażą urządzeń do uzdatniania wody znajdziemy zmiękczacz wody, zaawansowany sprzęt, który w dużej mierze niweluje problem z twardością wody.

Jaki zmiękczacz wody wybrać i jakie korzyści niesie za sobą tego typu rozwiązanie?

Za duża twardość wody- na co wpływa?

Twarda woda w kranach to nic nowego, nie jest to także zależne od budownictwa, zdarza się zarówno w starym jak i nowym budownictwie. Twardość wody oddziałuje także na jej zapach i smak, w dużej mierze jednak negatywnie wpływa na wygląd baterii i zlewozmywaków a także żywotność sprzętów, które do swojej pracy używają wody, jak ekspresy do kawy, żelazka, parownice, czy czajniki elektryczne. Twarda woda powoduje zmniejszenie wydajności systemów grzewczych. Kiedy w naszym domu woda jest zdecydowanie za twarda, wówczas możemy zaobserwować większe zużycie środków chemicznych. Większość ujęć w Polsce charakteryzuje się zwiększoną zawartością magnezu i wapnia, dlatego warto rozważyć inwestycję w zmiękczacz do wody.

Ecowater Comfort 400 – korzyści wynikające z montażu systemu w domu

Zmiękczacz Ecowater Comfort 400 to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w każdym domu, zyskujemy stały dostęp do pozbawionej kamienia, miękkiej wody . Bezawaryjna praca, wysoka skuteczność, duży zbiornik na sól oraz wysoka energooszczędność, to cechy charakterystyczne zmiękczacza Ecowater Comfort 400. Decydując się na to rozwiązanie, nie musimy martwić się o jego obsługę, ponieważ urządzenie nie licząc pierwszego uruchomienia, pracuje praktycznie bez ingerencji użytkownika.

Zmiękczacz do wody zalety:

  • przedłużona żywotność sprzętów AGD

  • brak osadzania się kamienia na bateriach, zlewozmywakach, wannie, czy prysznicu,

  • lepszy smak potraw i napojów na bazie wody

  • większa wydajność instalacji grzewczych

  • miększa woda korzystnie wpływa również na kondycję naszej skóry i paznokci

Sposób montażu Ecowater Comfort 400

Zmiękczacz do wody, musi być zamontowany, w miejscu, które zapewni nam wygodę przeprowadzania serwisu i uzupełnienie soli regenerującej. Ponadto do podłączenia potrzebny będzie dostęp do kanalizacji oraz zasilania elektrycznego. Sam proces instalacji jest na tyle prosty i intuicyjny, że nie będziemy musieli korzystać z pomocy fachowców. Urządzenie zmiękczające wodę, kupimy w profesjonalnych sklepach ze sprzętem do uzdatniania wody, w tym samy miejscu kupimy także akcesoria i konieczną do wymiany sól regeneracyjną.
W zestawie znajdziemy 3 rodzaje wężów podłączeniowych, syfon popłuczyn oraz filtr wstępny.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Leave a Comment