Zastosowanie pudełek fasonowych w biznesie

Tektura to materiał o wszechstronnym zastosowaniu w wielu branżach ludzkiej działalności. Pudełka tekturowe znajdziemy w wielu sklepach, produktach czy jako opakowania podczas wysyłki. Sprzedawcy oferują możliwość personalizacji pudełek fasonowych zgodnie z oczekiwaniami klienta. Pudełko stanie się wtedy wysokiej jakości materiałem marketingowym. W artykule opowiemy czym jest tektura, jak powstają pudełka i jak je zastosować w promocji własnej firmy. Skorzystanie z oferty sprawdzonego sprzedawcy z wieloletnim doświadczeniem znacznie ułatwi wybór pudełek fasonowych.

Czym jest tektura?

Tektura to najgrubszy materiał papierniczy, który powstaje na skutek sklejenia 2 warstw masy papierniczej. Masa papiernicza składa się natomiast z makulatury i ścieru drzewnego. Czasem dodaje się do niej wypełniacze i inne substancje chemiczne, które wpływają na jej trwałość. Tektura z różnymi dodatkami może być zatem odporna na mróz lub kontakt z wodą. Istnieje kilka podstawowych rodzajów tektury: brązowa, biała, techniczna, powlekana i falista. Początkowo tektura była wykorzystywana do produkcji kapeluszy, a w późniejszym okresie służyła jako opakowanie na butelki z winem.

Zalety tektury

Dzięki możliwości wszechstronnego zastosowania to wyjątkowo doceniany materiał. Pudła kartonowe są odporne na wszelkie uszkodzenia i wyjątkowo trwałe, co pozwala używać ich np. podczas transportu przedmiotów. Wyróżnia je bardzo niska waga, która jest atutem podczas pakowania i wysyłki. Mimo zastosowania kartonu nie wzrośnie cena przesyłki. Wysłane przedmioty będą bezpieczne podczas transportu i nie ulegną zgnieceniu czy ściśnięciu. Tektura jest ekologiczna, ponieważ duża część składu to makulatura. Fani ekologii docenią to, że jest biodegradowalna w 100% i można wykorzystać ją wielokrotnie. Pudełka fasonowe mogą służyć do pakowania i wysyłki różnych przedmiotów.

Jak wygląda produkcja pudełek fasonowych?

Do produkcji wykorzystuje się wykrojnik, czyli specjalną konstrukcję z trwale zamontowanymi nożami. Odpowiadają one za uformowanie arkusza tektury. Na początku tworzona jest siatka opakowania, a następnie przechodzimy do wycięcia opakowania na ploterze. Po akceptacji projektu tworzy się tzw. wykrojnik, który będzie w przyszłości odpowiadał za produkcję pudełek. Pudełka fasonowe mogą mieć zamknięcia różnego rodzaju w zależności od użytego wykrojnika. Mogą składać się same, zamykać się jednopunktowo lub mieć dodatkową nakładkę. Sprzedawcy oferują różne rodzaje zamknięć, które można dopasować do konkretnych potrzeb. Pudełka fasonowe można wykorzystać do transportu wina, do przechowywania płyt winylowych, do archiwizacji lub jako zwykłe kartony do wysyłki. Dostępne są także tekturowe tacki, które doceniane są zwłaszcza w cukierniach lub piekarniach.

Zastosowanie pudełek fasonowych w biznesie

Marketing to dziedzina, która ulega ciągłemu unowocześnianiu stosowanych metod. Współcześnie zauważono duży potencjał reklam na opakowaniach kartonowych. Rozwiązanie wykorzystują znane marki modowe, producenci artykułów spożywczych, sprzedawcy kosmetyków czy firmy zajmujące się dystrybucją elektroniki. Pudełka fasonowe to nie tylko praktyczny i bezpieczny sposób pakowania, ale także skuteczne i cenne narzędzie marketingowe. Możliwość personalizacji pudełek, jaką oferuje centrumpakowania.com doceni wiele firm. Wystarczy wybrać rodzaj i rozmiar pudełka i wgrać grafikę z logo firmy. W kilka dni projekt zostanie zweryfikowany i podesłany do akceptacji. Atrakcyjne opakowanie będzie wizytówką firmy, która zdobędzie większą popularność na rynku.

Leave a Comment