Wywóz gruzu – co trzeba o nim wiedzieć?

wywoz gruzu

Budowa domu wiąże się z wieloma formalnościami, które trzeba dopełnić by nie narazić się na kary finansowe, czy też po prostu dla własnego komfortu. Jedna z nich to zajęcie się wywozem gruzu, który nie może być wyrzucony do kosza na śmieci i trzeba pozbyć się go w inny sposób. Co trzeba wiedzieć o wywozie gruzu i jak można tego dokonać?

Jakie są sposoby na wywóz gruzu?

Wywóz gruzu w Łodzi może być wykonany na kilka sposobów. Niektóre z nich są bardziej czasochłonne, a inne pozwalają na zaoszczędzenie czasu, lecz wydanie większej ilości pieniędzy. Chcąc zaoszczędzić pieniądze gruz można po prostu wywieźć samodzielnie. To wymaga jednak znalezienia odpowiedniego pojazdu do tego, a także wielu kursów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOKu.

Czynność taką jak wywóz gruzu można powierzyć także firmie zewnętrznej oszczędzając w ten sposób przede wszystkim mnóstwo czasu. W tej kwestii mamy dwie możliwości. Pierwsza to konterowy wywóz odpadów, który polega na tym, że firma podstawia kontener na miejsce budowy, a następnie go odbiera lub samodzielne składowanie odpadów, a następnie zamówienie ich wywozu.

O czym warto pamiętać przy wywozie gruzu?

Podstawa przy wywozie gruzu to przede wszystkim zapamiętanie tego, jakie materiały można składować w kontenerze na gruz. Nie można wrzucać tam bowiem wszystkich odpadów, które powstają w trakcie budowy lub remontu. Do takiego pojemnika można wrzucać tylko gruz, tynk, cegły, elementy betonowe lub ceramiczne, styropian, metal, drewno, czy też odpady po tapetowaniu, tynkowaniu bądź elementy podłogi oraz wykładziny.

Do składowania i wywozu takich odpadów jak na przykład azbest, eternit bądź papa służą inne kontenery, gdyż są to materiały niebezpieczne, które trzeba utylizować w odpowiedni sposób. Do pojemników służących do wywozu gruzu nie mogą również trafić elektrośmieci, czyli nieużywane już urządzenia RTV oraz AGD, a także opony samochodowe, czy też inne odpady takie jak baterie, żarówki bądź leki.

Leave a Comment