Ubezpieczenia na życie — sprawdź, jak wybrać najlepsze

obsluga ksiegowegoWybór ubezpieczenia na życie to ważna decyzja, od której może zależeć bezpieczeństwo finansowe naszej rodziny. Jej zakres ochrony, a także kwota odszkodowania i szereg innych parametrów różnią się w zależności od wybranego produktu i Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Jak wybrać najlepszą polisę na życie? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie na życie — zakres ochrony

Podczas wyboru ubezpieczenia na życie w Gostyniu, należy wziąć pod uwagę szereg aspektów, jednak jednym z najważniejszych jest zakres ochrony. Podstawowy produkt obejmuje jedynie zgon z przyczyn naturalnych ubezpieczonego. W takiej sytuacji jego bliscy otrzymają świadczenie.

Polisę można jednak rozszerzać o dodatkowe umowy. Wśród nich wymienia się śmierć w wyniku nieszczęśliwego lub komunikacyjnego wypadku. Dodatkowo pieniądze mogą nam zostać wypłacone w sytuacji poważnego zachorowania, konieczności leczenia szpitalnego, w tym operacji chirurgicznej oraz rehabilitacji.

Ubezpieczenie na życie a okres i wysokość kwoty polisy

Wybierając ubezpieczenia nnw w Gostyniu należy zwrócić uwagę również na wysokość sumy polisy. Największy wpływ na nią ma zakres ochrony. Zazwyczaj im więcej aspektów obejmuje, tym wyższą kwotę możemy otrzymać, ale również większą składkę płacimy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, na jaki okres chcemy otrzymać ochronę. Najczęściej firmy oferują produkty na minimum 12 miesięcy, ale istnieje możliwość wykupienia ich nawet na kilkadziesiąt lat lub też bezterminowo.

Należy pamiętać, że nie wszystkie osoby spełniają warunki, jakie stawiają niektóre polisy. Czasami ubezpieczyciel wymaga wypełnienia ankiety medycznej, na podstawie której decyduje, czy klient może zostać objęty konkretną ochroną. W takim przypadku nie powinno się ukrywać swojego faktycznego stanu zdrowia, ponieważ może to skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami w przyszłości. Dodatkowo firmy takie mogą uzyskać wgląd do naszej dokumentacji medycznej, jeżeli nie będzie zgodna z ankietą, mają prawo cofnąć przyznane świadczenie lub zażądać zwrotu środków.

Leave a Comment