Sprawdzone sposoby na łatwe i szybkie sprzątanie

szybkie sprzatanie

Chociaż większość osób nie lubi tej czynności, sprzątanie naprawdę nie musi być tak uciążliwe, jak mogłoby się wydawać! Utrzymanie w czystości przestrzeni, w której mieszkamy jest ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Sprzątania nie da się wiec uniknąć. Natomiast można zrobić bardzo wiele, aby je sobie uprzyjemnić. Wystarczy zastosować kilka prostych sposobów, a utrzymanie porządku stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Sprytne sprzątanie – czy znasz te zasady?

Przede wszystkim utrzymanie czystości warto rozłożyć sobie na drobne nawyki i realizować je codziennie. Odkładanie używanych przedmiotów na swoje miejsce, czy też wkładanie brudnych naczyń do zmywarki to małe czynności, które pomagają utrzymywać porządek. Warto również wyrobić sobie zwyczaj codziennego sprzątania przez 15 minut pod koniec dnia, aby utrzymać w ryzach narastający bałagan. Kwadrans ten można przeznaczyć na szybkie uporządkowanie rozrzuconych ubrań, starcie kurzu, czy przetarcie zabłoconej podłogi. Rozdzielajmy pomiędzy siebie obowiązki, aby sprzątanie szło szybko i sprawnie! Aby niepotrzebnie nie marnować czasu, sprzątanie warto zacząć od wyższych pięter, a kurze ścierać przed odkurzaniem podług.

Jak dbać o ubrania?

Pranie i suszenie, a także prasowanie to czynności pochłaniające dużą ilość naszego czasu. Aby proces ten był prostszy, a także bardziej oszczędny, warto poczekać aż uzbiera się pełna pralka określonego rodzaju ubrań. Wyprane ubrania w miarę możliwości należy suszyć na zewnątrz, zwłaszcza przy słonecznej i suchej pogodzie. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup suszarki bębnowej do ubrań, która szybko pomaga uporać się ze stosami prania. A co z prasowaniem? Należy rozważyć, czy prasowanie każdej upranej koszulki jest na pewno konieczne. Aby zaoszczędzić czas i energię elektryczną można prasować tylko ubrania, które planujemy założyć następnego dnia, lub w perspektywie tygodnia. Stacja parowa do świetne rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mają czasu na długie stanie z żelazkiem przy desce.

Jak utrzymać podłogi w czystości?

Czysta podłoga to wizytówka zadbanego mieszkania, warto więc zaopatrzyć się w sprzęt, który pomoże nam w sprzątaniu jej na bieżąco. Wśród wielu dostępnych opcji warte rozważenia są odkurzane bezworkowe i bezprzewodowe, które ułatwiają codzienne dbanie o czystość. Lekkie i mobilne urządzenia przystosowane są do częstego używania i pomagają w szybkim usuwaniu bieżących zanieczyszczeń. Polecamy na portalu zyciezamoscia.pl super wpis poradnikowy Jak ułatwić sobie sprzątanie? Sprawdzone triki. Natomiast klasyczne odkurzacze z workiem to opcja dla osób, które lubią solidnie poodkurzać całe mieszkanie kilka razy w tygodniu. Wybierając tego rodzaju sprzęt, zwracajmy uwagę na wielkość worka, moc ssania a także stopień filtracji.

Czy warto zdecydować się na aktywne mopowanie?

Aktywne mopowanie jest to dodatkowa funkcja dostępna w wybranych modelach nowoczesnych odkurzaczy. Za jej pomocą możemy myć podłogę na mokro już podczas etapu odkurzania. W bezprzewodowych modelach marki Electrolux zamontowano dyski rotujące, które działają się z prędkością 260 obrotów/minutę. Mopowanie tego typu odkurzaczem pozwala na wychwycenie 99% cząstek kurzu o wielkości poniżej 1 mikrometra. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć idealnie czystą i lśniącą podłogę bez zbędnego wysiłku.

Sprytne i efektywne sprzątanie to proces, który każdy z nas powinien dostosować do swoich potrzeb i upodobań. Warto opracować sobie schemat codziennego dbania o dom, a także zainwestować w sprzęty, które będą nas w tym wspierały. Ilość zaoszczędzonego czasu trudno przeliczyć na pieniądze, natomiast warto przeznaczyć go na to, co sprawia nam największą przyjemność.

Leave a Comment