Sposoby na odciski

Odciski to zmora wielu z nas, to tak zwane pęcherze które wypełnione są płynem. Formują się one zazwyczaj w górnych warstwach skóry. Powstają najczęściej podczas długotrwałego tarcia w jednym miejscu skóry lub przez zbyt dużym nacisku. Są bardzo bolesne i powodują duży dyskomfort zwłaszcza wtedy gdy pojawiają się na stopach. Nie martw się jednak, ponieważ istnieją sprawdzone sposoby na odciski które przyśpieszają okres ich leczenia. Przekonaj się jak domowymi sposobami poradzić sobie z tym problemem.

Ocet jabłkowy na odciski

Jednym z najlepszych sposobów na odcisk jest zastosowanie octu jabłkowego. Zawiera on w sobie substancje które wykazują właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, w ten sposób chronią one przed infekcjami jakie mogą wdać się w ranę. W przypadku pęknięcia odcisków ocet jabłkowy jest również jest doskonałym sposobem na zmniejszenie bólu. Do jego zastosowania potrzebny będzie wacik kosmetyczny który nasączony będzie octem jabłkowym. Tak przygotowany okład należy przycisnąć do odcisku i zostawić go do wyschnięcia, można rozcieńczyć nieco ocet z wodą szczególnie jeżeli po przyłożeniu wacika poczujesz pieczenie. Taką metodę najlepiej stosować kilka dni 2 razy dziennie,

Zielona herbata na odcisk

Kolejnym domowym sposobem na poradzenie sobie z odciskami jest zielona herbata która doskonale zmniejsza ból i swędzenie. Zawiera w sobie witaminy i minerały a także antyoksydanty które wysuszają odcisk i przyspieszają jego gojenie. Zielona herbata powinna być zaparzona a torebeczkę należy wyjąć ze szklanki i pozostawić do wystygnięcia. Następnie trzeba przystawić ją do pęcherza i zostawić na kilka minut. Ten sposób możesz stosować nawet 5 razy dziennie przez kilka dni. Warto również wypić napar z zielonej herbaty ponieważ on także przyspiesza procesy gojenia się rany.

Pasta do zębów na odcisk

Istnieje wiele sposobów na odcisk a jednym z nich jest pasta do zębów. Jest to metoda skuteczna i działająca bardzo szybko. Pasta do zębów zawiera w sobie sodę oczyszczoną, mentol, alkohol i wodę utlenioną. Połączenie tych wszystkich składników nałożona na odcisk przyśpiesza jego gojenie a także przynosi natychmiastową ulgę. Niewielką ilość pasty należy nałożyć na odcisk po czym zostawić na dwie godziny do wyschnięcia. Po tym czasie można zmyć pastę i wetrzeć w ranę krem nawilżający lub wazelinę . Pastę stosuje się 2 razy dziennie na odcisk aż do momentu jego zniknięcia.

Leave a Comment