Regały i stojaki na wino – co wybrać?

Jesteś miłośnikiem win i  chciałbyś kolekcjonować je w swoim domu. Warto abyś zaopatrzył się w odpowiedni regał lub też stojak na wina, dzięki czemu zyskasz odpowiedni mebel do przechowywania swoich zasobów. Co jednak wybrać? Czym kierować się podczas zakupu regału lub stojaka na wino?

Gdzie będziemy przechowywać wina?

W pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, w jakim miejscu naszego domu będziemy chcieli przechowywać wino. Przede wszystkim błędem jest przechowywanie naszej kolekcji win w kuchni, czy też w salonie, gdzie są one narażone na światło słoneczne i również często zmieniające się temperatury. Takie czynniki mogą źle wpłynąć na stan naszej kolekcji. Dlatego też miejscem gdzie ustawimy nasz regał lub stojak na wino powinna być zdecydowanie najchłodniejsza część domu. Idealnym rozwiązaniem jest piwnica. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, że jeśli w naszej piwnicy panuje dość duża wilgotność, to również może to niekorzystnie wpłynąć na wino. Tak więc musimy tutaj rozważyć takie miejsce w naszym domu, gdzie nie ma specjalnie dużej wilgotności, ale jest również stosunkowo chłodno.

Pojemność regału/stojaka na wino

W dalszej kolejności powinniśmy się zastanowić, jakiej pojemności mebel chcemy zakupić. Ma to związek przede wszystkim z tym, ile butelek wina chcielibyśmy przechowywać. A to z kolei wiąże się z tym, jakie mamy zwyczaje odnośnie spożycia tego trunku. Musimy również wiedzieć, że niektóre butelki win nie pasują do standardowych utworów, które spotkamy w wielu rodzajach stojaków.

Dlatego nasz wybór odnośnie zakupu odpowiedniego regału, czy też stojaka powinien być dyktowany tym, jaki rodzaj win lubimy szczególnie pić. Sprawdźmy więc czy butelki, jakie są tutaj stosowane, mają rozmiary standardowe, czy też musimy się liczyć z tym, że będziemy zmuszeni kupić mebel o większym zróżnicowaniu otworów na butelki.

Leave a Comment