Olimpijka buduje dom marzeń

budowa domuAgnieszka Jerzyk, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, triathlonowa mistrzyni świata oraz Europy, przygotowuje się do najważniejszej roli w swoim życiu – roli mamy. Wraz z powiększeniem rodziny zapadła decyzja o budowie własnego domu. W tym przedsięwzięciu z dumą wspiera ją firma AWILUX, której specjaliści pomogli w wyborze najlepszych rozwiązań do jej wymarzonej domowej przestrzeni.

Po wielu latach na walizkach, ciągłych wyjazdach, 33-letnia Agnieszka Jerzyk postawiła stworzyć swoją przystań, bezpieczne miejsce, do którego będzie mogła wracać, które będzie jej azylem. Tym bardziej, że na świecie wkrótce pojawi się jej dziecko. Jakie zatem podjęła decyzje? Od czego zaczęła? Czym się kierowała?

Wybór działki

Najważniejszą decyzją był wybór działki. Agnieszka i jej partner uwielbiają las i przestrzeń, dlatego bardzo długo szukali kawałka ziemi, który spełni ich oczekiwania. Po pięciu miesiącach poszukiwań znaleźli swój ideał.

– Wybór działki był dla nas najważniejszą decyzją. W końcu w tym miejscu chcemy mieszkać do końca życia. Zależało nam przede wszystkim na tym, by działka była blisko lasu, a do tego – by była bardzo duża – gdyż oboje kochamy przestrzeń. Mój partner zawsze marzył o swojej stodole, by mieć gdzie majsterkować, a ja muszę mieć gdzie trzymać sprzęt sportowy. Jako, że spodziewamy się dziecka – zależało nam na tym, by znaleźć działkę blisko choć jednych dziadków i nie dojeżdżać daleko do przedszkola czy szkoły. Obecnie czekamy na skompletowanie wszystkich dokumentów które potrzebne są do otrzymania pozwolenia na budowę. Z racji tego, że działka graniczy z rowem i stawami potrzebujemy również badania gruntu – stad czekamy na ekspertyzę geologa – mówi ambasadorka AWILUX.

Kolejnym krokiem był wybór funkcjonalnego, komfortowego i pełnego światła projektu domu.

Wybór projektu

Jak mówi ambasadorka firmy AWILUX – Warunki zabudowy na szczęście były tak elastyczne, że możemy postawić taki dom, jaki tylko byśmy sobie życzyli. Nam osobiście przypadły do gustu domy ze skośnym dachem, a to, że działka położona jest w niewielkiej wsi, utwierdziło nas w wyborze projektu typu nowoczesna stodoła, który doskonale wpisze się w sielski krajobraz.  Jakie priorytety miała Agnieszka i jej partner przy wyborze projektu? Przede wszystkim szukali domu z poddaszem użytkowym. Takie rozwiązanie doskonale oddziela strefę dzienną i nocną. Zależało im również na tym, by salon z jadalnią i kuchnią były dość przestronne i dobrze doświetlone, dlatego zdecydowali się na duże przeszklenia. Dodatkowo, w projekcie domu miał być uwzględniony duży garaż – ten zaplanowany ma ponad 57 mkw – oraz choć jedna sypialnia z łazienką  zlokalizowana na parterze – w której urządzą pokój gościnny.

– Dopingujemy Agnieszkę w realizacji również pozasportowych marzeń, tym bardziej, że ten nowoczesny projekt idealnie pasuje do jej dynamicznej osobowości  – mówi Rafał Buczek z firmy AWILUX. – Dom zawiera dużo ciekawych elementów, w tym łamane przeszklenia i nietypowe połączenia garażu z bryłą domu konstrukcją dachu, stąd wierzę, że domownicy będą bardzo zadowoleni z wyboru.

Już na tym etapie Agnieszka Jerzyk pomyślała o oknach do swojego wymarzonego domu. W tym celu z projektem udała się do wybranego salonu stolarki. Tam zapoznała się z możliwościami okien w klasie premium oraz – bazując na założeniach wybranego projektu – doprecyzowała swoje potrzeby i oczekiwania w tym zakresie. Dzięki temu, niezależnie od aktualnego zaawansowania prac budowlanych, ma możliwość wcześniejszego zaplanowania zakupu okien wybranych do swojego wymarzonego domu, a także racjonalnego przygotowania się do kolejnych etapów inwestycji.

Wybór okien

Agnieszka Jerzyk dobierze do swojego wymarzonego domu okna produkowane przez AWILUX – stąd w pierwszym rzędzie odwiedziła showroom w Lesznie. Tam z pomocą przyszli jej doradcy techniczni, którzy na co dzień są wiernymi kibicami Agnieszki. Wybór padł na połączenie technologii PVC i aluminium.

– W projekcie występują duże przeszklenia i konstrukcje łączone pod kątem 90 stopni, a właścicielce zależy na tym, by – wykorzystując potencjał budynku i widoku za oknem – uzyskać jak największą ilość promieni słonecznych. Stąd w przypadku okien położonych na parterze najlepszym rozwiązaniem będą systemy aluminiowe – system podnoszono-przesuwny ASE 80.HI oraz okna aluminiowe w 90-milimetrowej zabudowie, czyli AWS90. Aby uzyskać jak najwięcej światła, do łączenia przeszkleń zastosujemy wąski słupek – mówi Rafał Buczek z firmy AWILUX.

Wąskie ramy przeszkleń przygotowanych przez firmę AWILUX podkreślą lekkość konstrukcji. Dodatkowym elementem, który pozwoli maksymalizować ilość uzyskanego na parterze światła będzie szklenie w bramie.

– W strefie prywatnej wykorzystany natomiast zostanie system Schüco LivIng. Jest on najcieplejszym systemem PVC. Dzięki palecie Automotive Finish dobrany zostanie kolor idealnie dopasowany do zlokalizowanej na parterze stolarki ALU – i będzie to jeden z odcieni szarości – precyzuje eksport AWILUX.

Dodatkowo, aby dostosować ilość promieni słonecznych do potrzeb domowników oraz ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń, okna zostaną wyposażone w żaluzje fasadowe z oferty AWILUX. Ich nowoczesna konstrukcja będzie idealnie współgrać z bryłą wybranego przez Agnieszkę Jerzyk domu.

Aby późniejsze prace na budowie przebiegały sprawnie i bez zakłóceń – inwestorka wraz z doradcami technicznymi AWILUX już teraz planuje termin dostawy i osadzenia w powstających murach wybranych rozwiązań. A ponieważ za wysokiej jakości produktem powinien postępować wysokiej jakości montaż, w uzgodnionym wspólnie terminie polecana przez salon fachowa ekipa zadba o bezproblemowy, ciepły montaż zakupionych rozwiązań.

Ekologicznie i inteligentnie

Przymierzając się do budowy wymarzonego domu, ambasadorka marki AWILUX postanowiła wybierać nowoczesne technologie, które są też ekologiczne. Stąd na przykład pompy ciepła będą miały dwojakie zastosowanie – zimą ogrzeją dom a latem go schłodzą. Z pompami ciepła zostanie połączona instalacja fotowoltaiczna, która dostarczy zasilanie do pracy pomp i w ten sposób zniweluje koszty energii. Do tego nie zabraknie trzyszybowych okien, które zapewnią bardzo dobrą termoregulację ale i dobrze oświetlą pomieszczenia.

Zarówno osłony okienne, jak i inne elementy będą sterowane automatycznie. Sercem domu inteligentnego Agnieszki Jerzyk będzie dostarczony przez firmę AWILUX system TaHoma. Umożliwi on nie tylko zdalne sterowanie osłonami okiennymi, ale również oświetleniem, klimatyzacją, ogrzewaniem i urządzeniami zewnętrznymi, czyli na przykład nawadnianiem trawnika.

– Z zawodowym uprawianiem sportu wiąże się intensywny tryb życia i częste wyjazdy z domu. Stąd warto by było, żeby  jedna z najlepszych polskich thriatlonistek pewne rzeczy mogła robić zdalnie. Podczas nieobecności Agnieszka Jerzyk będzie miała bezpośredni dostęp nie tylko do monitoringu, ale również do innych elementów systemu domu inteligentnego – mówi ekspert z firmy AWILUX.

Wybierając projekt domu, Agnieszka zwracała również uwagę na koszty eksploatacji – tak, by sama budowa  i późniejsze utrzymanie wymarzonych czterech kątów nie było poza jej zasięgiem. Jak podsumowuje dotychczasowe decyzje Agnieszka Jerzyk: – Cały czas z tylu głowy mamy to, że to ma być nasz dom marzeń. Z kolei ze swojego sportowego doświadczenia wiemy, że aby osiągnąć wielki sukces – trzeba zawiesić poprzeczkę wyżej. Wtedy satysfakcja z osiągniętego celu jest stuprocentowa.

W jaki sposób powstają komfortowe, inteligentne i ekologiczne domy pełne światła? Z pomocą w stworzeniu idealnej przestrzeni przychodzą specjaliści firmy AWILUX. W salonach AWILUX na terenie całego kraju wymagający inwestorzy mają możliwość konsultacji z doradcami oraz doboru rozwiązań dostosowanych do ich wymagań – już na etapie wyboru projektu. Specjaliści z salonów AWILUX zapewniając zarówno profesjonalne doradztwo, jak również bezproblemowy montaż wybranych rozwiązań, każdego dnia pomagają w stworzeniu wymarzonych domów – nie tylko reprezentantom olimpijskim.

Leave a Comment