Klimatyzacja domowa – jak działa? Co trzeba wiedzieć?

klimatyzacja

Klimatyzacja domowa to coraz częściej spotykane rozwiązanie w mieszkaniach i domach, do niedawna była spotykana tylko w miejscach, w których pracowała duża ilość osób, jak różnego rodzaju biurowce, ale od ponad 5 lat wyraźnie zauważalny jest wzrost temperatury powietrza spowodowany globalnym ociepleniem, głównie bardzo wysoka temperatura daje o sobie znać w miesiącach letnich i wtedy każdy w domu marzy o własnej klimatyzacji, która sprawi, że można będzie spędzić tam komfortowo czas. Co warto więc wiedzieć o klimatyzacji domowej i o jej działaniu? 

Jak działa klimatyzacja domowa?

Klimatyzacja domowa będzie świetną opcją w domach, które są zbudowane z drewna lub mają duże przeszklenia po stronie nasłonecznionej, to właśnie w takich budynkach mieszkańcy przeżywają ciężkie w chwile w upalne dni. Samo działanie klimatyzacji domowej wygląda następująco, cały proces rozpoczyna się, gdy czynnik chłodniczy pobiera ciepłe powietrze z zewnątrz i pod postacią pary przepływa one do sprężarki. Sprężarka podnosi ciśnienie i temperaturę do tej w granicach 100°C, robi to po to, aby pobrane wcześniej ciepło oddać w skraplaczu schładzanym powietrzem o temperaturze 30°C.

Kolejnym etapem jest to, że czynnik chłodniczy przedostaje się przez zawór rozprężny, gdzie dochodzi do szybkiego spadku temperatury. Para przepływa do parownika, gdzie jest ogrzewane powietrzem z chłodzonego pomieszczenia. I tak cały proces się ponawia, co prowadzi do najlepszej temperatury w pomieszczeniu. Warto wybierać odpowiednie serwisy do swoich klimatyzacji domowych, w Warszawie na Wilanowie. W tym samym miejscu można również skorzystać z usługi, jaką jest rekuperacja w Warszawie na Wilanowie.

Czynnik chłodniczy

Czynnik chłodniczy do klimatyzacji domowej R32 jest o wiele lepszy od swojego poprzednika i możliwe, że niedługo całkowicie wyprze go z rynku, jego główną zaletą jest to, że jest przyjazny dla środowiska, a jego udział w tworzeniu efektu cieplarnianego jest 3 razy niższy względem poprzedniej wersji.

Leave a Comment