Kabel sensoryczny – charakterystyka, zastosowanie

sensoryczne kable

Systemy ochrony mienia są stale rozbudowywane. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed nieupoważnionym wejściem na posesję, kradzieżą, dewastacją itp. Mają zapewnić poczcie bezpieczeństwa. Systemy alarmowe mogą przybierać różne formy. Jedną z popularniejszych są kable sensoryczne.

Kabel sensoryczny – charakterystyka

Kabel sensoryczny pozwala wykryć niepożądany ruch na terenie ochranianego mienia. W zależności od miejsca montażu, przekazuje odpowiedni impuls do jednostki centralnej. Impuls jest przez nią analizowany. Jeśli próg natężenia zostanie przeprowadzony, wówczas uruchomiony zostaje alarm, a także wezwany patrol ochrony, który ma sprawdzić czy wszystko z posesją jest w porządku. Kable sensoryczne stanowią prosty i efektywny sposób wykrywania włamania lub wtargnięcia na posesję osób nieupoważnionych. Pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa i zwiększenie komfortu mieszkańców czy właścicieli danej posesji. Są proste w działaniu, ale jednocześnie bardzo skuteczne. Mogą działać w każdych warunkach atmosferycznych. Bardziej rozbudowane pozwalają na rozróżnienie czy na posesji pojawiło się zwierzę czy człowiek.

Kabel sensoryczny – zastosowanie

Ochrona mienia może mieć charakter prywatny, jak i biznesowy. Systemy alarmowe są montowane na posesjach prywatnych, jak i w przedsiębiorstwach. Laserowy czujnik ruchu z alarmem to popularna metoda, która ma zabezpieczyć nieruchomość czy działkę przed włamaniem, kradzieżą czy dewastacją. Celem montażu systemów alarmowych, opartych na kablach sensorycznych jest ochrona ludzi i mienia, poprzez szybkie wykrycie niepożądanego ruchu i informowanie o nim jednostki centralnej. 

Czujniki charakteryzują się prosta budową i prostotą działania. Odpowiednio ustawione są w stanie szybko poinformować o potencjalnym zagrożeniu. Dzięki temu możliwa jest szybka interwencja i uchronienie mienia przed zniszczeniem. Czujki są w stanie skutecznie zidentyfikować wszelkie próby sforsowania, przecięcia lub wspinania się na ogrodzenie objęte systemem ochrony obwodowej. 

Leave a Comment