Jakie zastosowanie ma reduktor ciśnienia?

reduktor cisenia

Ciśnienie w rurociągach ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa. Wynika to między innymi z faktu, że w ten sposób nie doprowadza się do rozszczelnienia rur. W tym może pomóc reduktor ciśnienia.

Reduktor ciśnienia – czym jest?

Reduktor ciśnienia to sprzęt, który podłączany jest do rozgałęzienia się rurociągów oraz odpowiada za regulację przepływu ciśnienia. Jego konstrukcja sprawia, że wylotowy strumień zawsze ma stałą wartość, niezależnie od tego, jakie jest ciśnienie na wejściu.

Takich komponentów armatury przemysłowej – Tro-Instal stosuje się między innymi w sieciach wodociągowych, które najbardziej narażone są na niebezpieczeństwo rozszczelnienia ze względu na ogromne ciśnienie kanalizacyjne.

Reduktor może być programowany w zależności od potrzeb. Wykonuje się to cyfrowo, wgrywając potrzebną wartość. Urządzenie posiada zegar określający aktualne ciśnienie panujące w rurach wyjściowych.

Reduktor ciśnienia – gdzie można go zamontować?

Oprócz sieci wodociągowej taki reduktor może posłużyć również w ciepłowni. Nie straszne są mu zmiany temperatury oraz ciśnienia, ponieważ jego konstrukcja jest wytrzymała oraz solidna. Metal nie odkształca się, co sprawia, że może być używany przez wiele lat.

Reduktor można umieścić również przed filtrem wody, który bardzo często można zauważyć w domach. Odpowiada on za pozbycie się kamienia, który może być przyczyną zapchania się rur. Reduktor zmniejsza ciśnienie, co ułatwia skuteczniejszą filtrację.

Reduktor ciśnienia może być również zamontowany za wodomierzem, czyli urządzeniem, który określa zużycie wody. To ważne, aby można było zachować jego poprawną pracę na lata. Wodomierze stają się wtedy bezawaryjne.

Reduktor ciśnienia to sprzęt, który świetnie sprawdza się w wielu różnorodnych miejscach. Odpowiada on za normowanie przepływu konkretnej cieczy, takiej jak woda. Można go stosować w domach i całych spółdzielniach mieszkaniowych.

Leave a Comment