Jak wycenia nieruchomość rzeczoznawca? Co warto wiedzieć?

wycena nieruchomosci

Na pewno wycena nieruchomości jest bardzo ważną usługą. Żadna osoba niebędąca rzeczoznawcą majątkowym nie może wziąć się za wycenę nieruchomości. Tak naprawdę nie wie się nawet, jak takową wycenę się wykonuje. Warto sprawdzić szczegóły w tym temacie, aby nie mieć kompletnie żadnych wątpliwości. 

Co rzeczoznawca nieruchomości bierze pod uwagę?

Wycena Nieruchomości Paulina Braczkowska to profesjonalna firma, która tego typu usługami zajmuje się zawodowo. Rzeczoznawca majątkowy Warszawa w pierwszej kolejności bierze pod uwagę lokalizację nieruchomości. Lokalizacja ma bezpośredni wpływ na wartość lokalu. Im położenie jest bardziej atrakcyjne, tym wartość danej nieruchomości jest wyższa. Nie bez znaczenia jest także to, czy lokal się mieści przy ulicy, czy też bardziej na poboczu. Wpływ na cenę ma także kondygnacja całego budynku oraz to, na którym piętrze znajduje się nieruchomość. 

Kolejna kwestia to parametry fizyczne oraz sam rozkład mieszkania. Ważne jest to, ile w mieszkaniu jest pokoi. Na pewno negatywnie na wartość mieszkania wpływają pokoje przechodnie. Pozytywnie zaś taras, balkon, dodatkowe gospodarcze pomieszczenie, czy też miejsce parkingowe. 

Co jeszcze rzeczoznawca nieruchomości wycenia?

Nie bez znaczenia jest także stan nieruchomości. Tutaj bierze się pod uwagę technologię budowlaną, stan techniczny budynku, datę powstania, a także standard wykończenia. Bardzo ważne jest także to, czy w danym budynku znajduje się winda. Rzeczoznawca nieruchomości w Warszawie te wszystkie czynniki ma przysłowiowym „małym paluszku”.

Rzeczoznawca nieruchomości Warszawa zdaje sobie także sprawę, że na cenę nieruchomości ma wpływ jej położenie. Im znajduje się bliżej centrum miasta, tym lepiej. Bardzo ważne są także okoliczne drogi, a do tego sam stan nawierzchni.

Jak widać na powyższym, rzeczoznawca nieruchomości Warszawa ma pełne ręce roboty i musi wziąć pod uwagę sporo istotny czynników. Nie może niczego przegapić. 

Leave a Comment