Jak wybrać odpowiedni laktator?

Karmienie piersią to wspaniały czas dla matki oraz jej maleństwa. To jedyny naturalny oraz polecany sposób karmienia w okresie od urodzenia dziecka. Zapewniając dobry rozwój dziecka już w pierwszych dniach jego życia, mama daje swojemu dziecku to, co najlepsze siłę i zdrowie. Ponieważ dobre zdrowie zależy od tego czy dziecko jest karmione piersią oraz jak długo jest karmione, zalecane jest, żeby matka karmiła swoje dziecko tak długo jak to tylko jest możliwe.

Chociaż początki karmienia piersią czasem są trudne i niesie to wiele obawa, z czasem jest znacznie łatwiej, a karmienie dziecka staje się przyjemnym, naturalnym, codziennym zajęciem. Karmienie piersią jednak nie zawsze jest możliwe, dlatego niezbędnym pomocnikiem i narzędziem do karmienia dziecka może okazać się dla mamy odpowiedni laktator, który umożliwia odciąganie pokarmu dla dziecka. Tak odciągnięty pokarm, umożliwia podawanie dziecku mleka kiedy tego tylko potrzebuje, nawet gdy mamy nie ma w pobliżu.

Obecna oferta dostępnych laktatorów na rynku jest bardzo różnorodna, zainteresowane laktatorem mamy mogą wybierać z pośród wielu dostępnych laktatorów ręcznych jak i tych elektrycznych, które cieszą się największą popularnością. Bardzo popularne stały się laktatory firmy Medela, które swoje badania oparła na dokładnym zbadaniu naturalnego procesu ssania mleka matki przez niemowlę. Opracowana przez Medela technologia 2-Phase Expression naśladuje częstotliwość oraz rytm ssania niemowlęcia. Idealnie imituje naturalny sposób karmienia. Odciągany pokarm spływa do plastikowej buteleczki, i od razu nadaje się do podania maluszkowi. Taki pokarm można również umieścić w odpowiednich woreczkach do przechowywania i zamrozić na później.

Od początku roku 2020 firma Medela udostępniła nową innowacyjną technologię FLEX™, która gwarantuje nową jakość odciągania pokarmu, by jeszcze efektywniej odciągać najcenniejszy pokarm, szczególnie w pierwszych dniach po porodzie. Odpowiednio zaprojektowane lejki laktatora, dopasowują się do każdego rodzaju i kształtu piersi. Każda mama może znaleźć cos dla siebie. Polecanym najnowszym laktatorem jest l2-fazowy laktator Swing Flex™ do stosowania na jedną pierś. Umożliwia odciąganie pokarmu w dowolnej, wygodnej dla siebie pozycji, dodatkowo laktator posiada na wyposażeniu wygodny, szeroki lejek, który nie uciska piersi, dzięki czemu wypływ mleka z piersi jest swobodny. Medela posiada w swojej ofercie również laktator podwójny, elektryczny Freestyle, który umożliwia szybkie odciąganie pokarmu i to w krótkim czasie. Niezwykłą zaletą jest to, że stymulowane są obie piersi, jest to urządzenie mobilne, przeznaczone do częstego użytku.

Leave a Comment