Gorzki lakier na obgryzanie paznokci – 3 powody dla których warto na niego postawić

lakier do paznokci

Gorzki lakier na obgryzanie paznokci to świetny sposób na to, aby oduczyć się zwyczaju podgryzania paznokci. Warto o to zadbać, aby cieszyć się piękną płytką paznokcia. Dlaczego warto jeszcze na niego postawić? Eksperci odpowiadają.

Gorzki lakier na obgryzanie paznokci i zdrowe zęby

Niewiele osób wie, ale gorzki lakier na obgryzanie paznokci pozwala cieszyć się odpowiednią strukturą zębów. Należy podkreślić, że zęby mogą niewłaściwie się ścierać, gdy narażone są na twarde powierzchnie takie jak paznokieć. Wówczas częściej narażone są na próchnicę.

Lakier przeciwgrzybiczy dodatkowo zabezpiecza paznokcie przed różnorodnymi drobnoustrojami. W ten sposób nie przedostają się one bezpośrednio do jamy ustnej. Jest to bardzo ważne, ponieważ jakiekolwiek bakterie mogą powodować tam Stany zapalne.

Gorzki lakier na obgryzanie paznokci i piękna płytka

Decydując się na tego typu lakier do paznokci można zadbać również bezpośrednio o płytkę paznokcia. Dzięki temu prezentuje się ona dobrze oraz można na niej umieścić wiele dekoracji w postaci wzorów. Obgryzione, paznokcie są małe oraz wąskie.

Aby zadbać jeszcze bardziej o swoje dłonie, warto zainwestować w krem przeciwzmarszczkowy do rąk. To właśnie on jeszcze bardziej podkreśli płytki paznokci. Jest to bardzo ważne szczególnie dla starszych kobiet, które cierpią na niedobór wody w skórze.

Gorzki lakier na obgryzanie paznokci jako lekarstwo na choroby

Należy zaznaczyć, że obgryzanie paznokci to nawet, który może świadczyć o zaburzeniu nerwicowym. Właśnie dlatego zawsze należy starać się mu przeciwstawiać. Dzięki takiemu lakierowi można oduczyć się tego niebezpiecznego nawyku.

Kupić go można bezpośrednio na stronach internetowych. Dostępne są tam również antyperspiranty do nóg, które przydadzą się osobom z zaburzeniami lękowymi. To właśnie one wykazują się większą skłonnością do potliwości.

Gorzki lakier na obgryzanie paznokci szczególnie sprawdza się po to, aby zniwelować wąski kształt płytki paznokcia.

Leave a Comment