Dobre spojlery do ciężarówek – czyli jakie?

Tuning samochodowy jest jednym z wielu zagadnień, które posiada w sobie motoryzacja. Jest to dla wielu osób pasja i hobby, które łączy wielu kierowców. Ciekawie tuningowane samochody są obiektem obserwacji nie tylko na drogach, lecz także na różnego typu targach i wystawach motoryzacyjnych. Mimo że tuning kojarzy się raczej z samochodami osobowymi to nie da się ukryć, że modyfikacje pojazdów ciężarowych również są bardzo popularne. Właściciele firm transportowych często korzystają z takich rozwiązań, gdyż wiele z nich poprawia komfort jazdy i przyczynia się do oszczędności. Ciekawą modyfikacją samochodu ciężarowego jest dodanie do niego spojlera. Co warto o tym wiedzieć?

Korzyści, jakie płyną z montażu spojlera w ciężarówce

Mimo tego, że tuning tego typu kojarzy się raczej z samochodami wyścigowymi to spojlery do ciężarówek w Mazowieckim są bardzo popularnym rozwiązaniem. Idzie za tym szereg zalet, które są pożądane podczas jazdy ciężarówką. Spojler ma za zadanie polepszyć ogólną aerodynamikę samochodu. Jeżeli jest on zamontowany na dachu to odpowiednio dociska on oś pojazdu do jezdni za sprawą pędu powietrza. Spojlery można montować również w innych miejscach. Często można go uświadczyć na zderzaku. Taki spojler z kolei prowadzi pęd powietrza ku górze. Wpływa to pozytywnie na ogólną sterowność ciężarówki, a dodatkowo niweluje to turbulencje, które mogą być groźne dla delikatnych ładunków w ciężarówce. Często też mówi się o tym, że dobra aerodynamika wpływa na zmniejszenie spalania. Do tego dochodzi również mniejsza emisja spalin, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach, gdy trzeba zadbać o środowisko.

Gdzie szukać dobrych spojlerów?

Spojlerów najlepiej jest szukać w ofertach dobrych producentów. Ciekawe rozwiązania pod względem tuningu ciężarówek można znaleźć w Lamebax. Oferowane tam spojlery są bardzo dobrej jakości, jak również są montowane w przemyślany sposób. Dodatkowo w przypadku Lamebax można dodatkowo poprawić aerodynamikę pojazdu za sprawą specjalnego orurowania ciężarówki.

Leave a Comment