Centrale klimatyzacyjne do pieczarkarni – jak działają?

pieczarkarnia

Pieczarkarnie to miejsca, w których uprawia się te jadalne grzyby i są one naprawdę popularne, gdyż ich założenie wcale nie jest aż tak trudne. Nie byłoby ono jednak możliwe bez specjalistycznego sprzętu, który zapewnia pieczarkom odpowiednie warunki do dobrego wzrostu. Mowa tu na przykład o centralach klimatyzacyjnych do pieczarkarni. Gdzie je kupić i jak one działają?

Gdzie kupić centrale klimatyzacyjne do pieczarkarni i inny sprzęt?

Zakładając pieczarkarnię trzeba naprawdę sporo zainwestować w odpowiedni sprzęt. Centrale klimatyzacyjne do pieczarkarni są bowiem dopiero czubkiem góry lodowej, gdyż do stworzenia idealnych warunków do wzrostu pieczarek potrzeba zdecydowanie więcej urządzeń, które dbają w pieczarkarni o odpowiednie oświetlenie, temperaturę, czy też inne parametry takie jak wilgotność.

Oprócz centrali klimatyzacyjnych trzeba również zainwestować w na przykład systemy nawadniania pieczarkarni. Potrzebne są również takie sprzęty jak komory próżniowe, plandeki tunelowe, lampy LED, kanały wentylacyjne, czy też różne urządzenia, które służą do krojenia oraz sortowania gotowych pieczarek. W ten sposób można stworzyć sprawnie działającą pieczarkarnie.

Jak działają centrale klimatyzacyjne do pieczarkarni?

Zadanie, które spełniają centrale klimatyzacyjne do pieczarkarni jest naprawdę proste. Muszą one po prostu dbać o właściwą temperaturę podczas poszczególnych etapów wzrostu pieczarek. Tutaj sytuacja nie jest jednak taka prosta, gdyż to jaka temperatura powinna panować w pieczarkarni różni się w zależności od momentu ich wzrostu. Dla przykładu podczas rozrastania się grzybni temperatura musi wynosić około 25 stopni w skali Celsjusza.

Inna temperatura jest konieczna podczas wzrostu owocników. Wtedy powinna ona wynosić zaledwie od 13 do 16 stopni. Nie można tego bagatelizować, gdyż odpowiednia temperatura oraz wilgotność jest niezwykle ważna podczas wzrostu pieczarek. Jeśli będzie ona różnić się od wymaganych wartości, to po prostu pieczarki mogą nie nadawać się do użytku.

Leave a Comment